چهارشنبه, 15 تير 1401
  • ساعت : ۱۶:۳:۲۸
  • تاريخ :
     ۱۴۰۱/۰۳/۲۵ 
  • کد خبر : ۸۲۴۴
صرفه جویی بیش از 640 میلیارد ریال از محل جابجایی كالا در شركت انتقال گاز ایران
سرپرست تدارکات و خدمات کالای شرکت انتقال گاز ایران از تامین بیش از یک هزار و 638 قلم کالای مورد نیاز تاسیسات و شبکه خطوط لوله به ارزش سیستمی 640 میلیارد ریال از طریق جابجایی کالا بین مناطق و تامین از سایر شرکت‌های تابعه ملی گاز ایران در سال گذشته خبر داد.
سرپرست تدارکات و خدمات کالای شرکت انتقال گاز ایران از تامین بیش از یک هزار و 638 قلم کالای مورد نیاز تاسیسات و شبکه خطوط لوله به ارزش سیستمی 640 میلیارد ریال از طریق جابجایی کالا بین مناطق و تامین از سایر شرکت‌های تابعه ملی گاز ایران در سال گذشته خبر داد.

 به گزارش روابط عمومی شرکت انتقال گاز ایران، حسینعلی اسماعیلی سرپرست تدارکات و خدمات کالای این شرکت در بازدید از انبارهای منطقه 3 عملیات، به استفاده بهینه از کالاهای راکد سایر شرکت‌ها پرداخت و اظهار داشت: طی سال 1400 توانسته ایم در راستای تحقق شعار خودکفایی، کاهش هزینه ای تدارکاتی، انبار داری و جلوگیری از رکود سرمایه و مدیریت نقدینگی، با انجام بومی سازی، جایگزینی کالاها و تامین بیش از یک هزار و 638 قلم کالای مورد نیاز به ارزش سیستمی 640 میلیارد ریال از طریق جابجایی کالا بین مناطق و تامین از سایر شرکت‌های تابعه صرفه جویی اقتصادی انجام دهیم.

وی با اشاره به شعار سال" تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرینی" خاطر نشان کرد: شناسایی شرکت‌های توانمند و فرآیند ارزیابی در چارچوب قانون و مقررات در دستور کار قرار دارد و تامین کالا و تجهیزات و بومی سازی قطعات از سازندگان داخلی و تحویل کالای با کیفیت و تهیه دستورالعمل در خصوص نظارت بر خرید کالاهای مناطق عملیاتی در اولویت برنامه‌های مدیرت تدارکات وخدمات کالاست.

سرپرست تدارکات و خدمات کالا با تأکید بر استفاده مناسب از توان بالقوه شرکت و کاهش هزینه‌های تدارکاتی به بهره مندی حداکثری از کالاها و اقلام راکد در مواقع مورد نیاز پرداخت و گفت: یکی از مواردی که می تواند سهم عمده ای در مدیریت و کنترل هزینه های تعمیرات هر سازمان داشته باشد، مدیریت قطعات داغی(کهنه و فرسوده) است که این مدیریت، ساماندهی و تعین تکلیف انبارهای راکد، قطعات داغی(کهنه و فرسوده) ناشی از تعمیرات تجهیزات و ماشین آلات دوار موجود در انبارهای مناطق عملیاتی، فرآیند کنترل موجودی، تفکیک بر اساس قابلیت بازسازی و برگشت به سیکل مصرف مجدد را در برنامه دارد.

اسماعیلی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه مدیریت تدارکات و خدمات کالای شرکت انتقال گاز ایران از عملیات کالا، سفارشات کالا، تدارکات کالا و بازرسی انبارها تشکیل شده است، اظهار داشت: یکی از پایه‌های اصلی و شاهرگ هر سازمانی، تدارکات و تامین کالاست و در شرکت انتقال گاز ایران نیز پشتیبانی از تمامی عملیات‌ها و تعمیرات و ارائه بموقع کالای با کیفیت، نقش مهمی در انتقال پایدار گاز به مصرف کنننده ها دارد.

وی در ادامه به سیاستگذاری برای خرید، یکسان سازی و رویه مناسب برای خرید کالاها و استفاده از تیپ یکسان قرارداد برای مناطق دهگانه تاکید کرد. 
حسینعلی اسماعیلی در پایان از بهبود سامانه ها و نرم افزار های سفارشات کالا و همچنین نشست‌های هم اندیشی با حضور روسای واحدهای تدارکات و عملیات کالای مناطق و ارتباط موثر با مدیران ستاد و مناطق عملیاتی با هدف بررسی و برطرف کردن موانع و چالش‌های موجود در تامین کالا و قطعات خبر داد.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.14.0
    V5.7.14.0