دوشنبه, 29 دی 1399
  • ساعت : ۱۰:۵۰:۳۸
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۱۰/۰۸ 
  • کد خبر : ۶۱۳۴
نصب پره های كامپوزیت به جای پره های فلزی در كولرهای هوایی ( air Gas cooler) تاسیسات با تلاش كاركنان منطقه شش عملیات انتقال گاز انجام شد
مديرمنطقه شش عمليات انتقال گاز از پايان عمليات تعويض، نصب و تست موفقيت آميز پره هاي كامپوزيت به جاي پره هاي فلزي كولرهاي هوايي (air Gad cooler ) تاسيسات تنگ ني، با اعتماد به تجربه و دانش فني كاركنان منطقه خبر داد.

مديرمنطقه شش عمليات انتقال گاز از پايان عمليات تعويض، نصب و تست موفقيت آميز  پره هاي كامپوزيت به جاي پره هاي فلزي كولرهاي هوايي (air Gas cooler ) تاسيسات تنگ ني، با اعتماد به تجربه و دانش فني كاركنان منطقه خبر داد.

به گزارش روابط عمومي منطقه شش عمليات انتقال گاز، علیرضا عربلو مدیر منطقه هدف از اجراي اين عمليات را به اتمام رسيدن عمر پره هاي خنك كننده كولرهاي هوايي (air Gas cooler ) عنوان كرد و گفت: بعد از بازرسي و گزارشات رسيده از واحدهاي تعميرات تاسيسات و بازرسي فني از پره هاي خنك كننده، مشخص شد كه تركهايي بر روي آنها ايجاد شده كه بلا فاصله تعمير و بازسازي آنها در دستور كار قرار گرفت.

عربلو ادامه داد: طبق استانداردهاي طراحي، دماي گاز خروجي از تاسيسات كه به علت افزايش فشار در خروجي از كمپرسورها گاز افزایش میابد ، بايد در محدوده خاصي كنترل گردد زيرا با بالا بودن بيش از حد دماي گاز در خط لوله باعث تخريب پوشش روي لوله و حتي ايجاد اثرات منفي متالورژيكي بر روي لوله مي شود و از آنجا كه مكانيسم كار خنك كننده هاي گاز بر اساس دميدن جريان هواي محيط روي لوله هاي حاوي جريان گاز (فين و تيوپ) مي باشد، نقش اصلي تامين جريان هوا بر عهده الكتروموتور و پره هاي آن است و شكل ظاهري اين پره ها بر اساس قوانين ايروديناميك طراحي شده تا همزمان با كارايي حداكثري، حداقل انرژي را نيز مصرف نمايند.

عربلو ضمن اشاره به كاهش 16 آمپري در مصرف جريان برق گفت: پس از نصب پره هاي كامپوزيتي، به دليل سبك تر بودن پره ها عملا كاهش 16 آمپري و كاهش توان مصرفي به ميزان 6/2 كيلو وات گزارش شده است.

وي با اشاره به بكارگيري همه ظرفيت های منطقه  برای  انتقال پاك، ايمن، پايدار و بهره ورگاز طبيعي به مصارف صنعتي و خانگي ابراز داشت: تغيير متريال در يكي از تجهيزات مهم تاسيسات خود موضوعي چالش برانگيز بوده و تا كنون در سطح منطقه انجام نشده بود، كه با اعتماد به تجربه و دانش فني همكاران و توان ساخت شركت هاي داخلي در اين زمينه، اين موضوع  به شكل مطلوبي مرتفع شد.

عربلو  در پايان از كاركنان تاسيسات تنگ ني، تعميرات اساسي، مهندسي، بازرسي فني و امور كالا كه در اجراي اين عمليات تعامل مطلوب و همكاري و مساعدت داشته اند، تقدير و قدرداني نمود.

 

امتیاز :  ۳.۰۰ |  مجموع :  ۲

برچسب ها

    5.7.14.0
    V5.7.14.0